Szacuje się, iż najlepsze dla człowieka ciśnienie wynosi około 1500 hPa. I właśnie z myślą o takim ciśnieniu powstała komora normobaryczna. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ warunki te sprzyjają odpowiedniemu natlenieniu wszystkich komórek ciała. A to przekłada się na szereg korzyści, między innymi związanych z poprawą krążenia, efektywniejszym działaniem układu immunologicznego, czy zwiększeniem ogólnej wytrzymałości organizmu. Dlatego zabiegi w komorach stają się coraz bardziej popularne w wielu miejscach.